Masopust ve 3. oddělení ŠD

Publikováno: 25. 2. 2021

Letos jsme s dětmi ze třetího oddělení slavili masopust poprvé. Děti se už od rána těšily tak, že při převlékání je bylo slyšet po celé škole. Z děvčat se během chvíle staly princezny, pirátky a víly a z chlapců piráti, levhart, bandita a také kat.

Masopust ve 3. oddělení ŠD

Nejprve jsme si povídali o tom, kde se tato tradice vzala a o tom, proč lidé masopust slavili a co během masopustu jedli. Seznámili jsme se také se symbolem masopustu, což jsou masky a maškary, které tancují, zpívají a všelijak se veselí.

Potom paní vychovatelka pustila hudbu, na kterou děti tančily.

Následovalo předvádění masek. Každé dítě svým spolužákům masku předvedlo a když si děti nebyly jisté, co maska představuje, tak i hádaly.

Opět se tančilo a také soutěžilo. Dětem i paní vychovatelce čas rychle uběhl, že jim bylo líto, že už musejí končit a stát se zase Adélkou, Valinkou, Kubíkem nebo Tadeáškem.

Děti ale nebyly smutné dlouho, protože jim paní vychovatelka řekla, že takový pěkný masopust si určitě za rok zase zopakujeme.

Za ŠD ZŠ B. Hrozného zpracovala J. Valášková