Informace Úřadu práce ČR o online burzách škol v jednotlivých krajích

Publikováno: 19. 11. 2020 Autor(ka): Irena Jarešová

Vážení, v rámci spolupráce Úřadu práce ČR s dodavatelem portálu BurzaŠkol.Online Vás jménem Ing. Jana Buby, pověřeného řízením Oddělení zprostředkování a poradenství GŘ ÚP ČR, chceme informovat o nabídce portálu BurzaŠkol.Online, resp. o plánovaných termínech konání online burz v jednotlivých krajích. Detailní informace k postupu naleznete níže.

Děkujeme Vám za spolupráci a přeji hezký den

Veronika Richterová

Úřad práce ČR

Poradce IPS Oddělení zprostředkování, evidence a PvN, poradenství a dalšího vzdělávání

T: 950 140 437       E: veronika.richterova@uradprace.cz

Vážení,

dovolte mi Vás informovat o možnosti pro žáky devátých ročníků se přímo propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line videokonferencí (Microsoft Teams/Google Meet/…). Klasické výstavy středních škol nebylo možné letos uspořádat, proto Vás chceme upozornit na toto náhradní řešení.

Střední školy a učiliště v našem regionu se zapojily do portálu BurzaŠkol.Online, který umožňuje deváťákům v jeden čas postupně komunikovat s vybranými středními školami a učilišti obdobně, jako na klasických výstavách.

Portál naleznete na adrese https://burzaskol.online.

Portál BurzŠkol.Online získal podporu:

• MŠMT,
  • Úřadu práce ČR,
  • celorepublikové Hospodářské komory České republiky (záštitu nad portálem převzal její prezident Vladimír Dlouhý)

Ideální způsob, jak deváťáky s portálem seznámit, je uspořádat přesně dva pracovní dny před „ostrou“ výstavou v 8:00-8:45 on-line hodinu se všemi deváťáky, kde si oni sami vyzkouší propojení s vybranými středními školami. Zástupci středních škol (z okresu) v tuto dobu budou na příjmu na svých on-line schůzkách (pro test spojení). Na tomto odkazu je připravena vzorová struktura hodiny (jak představení proběhlo v Pardubicích): https://burzaskol.online/clanek/12

Test připojení není možné udělat v jiném termínu. Zpřístupňování tlačítek pro komunikaci žáků se školami je nastavené automaticky (dva pracovní dny před výstavou) a po té se možnost komunikace opět automaticky uzavře.

Věříme, že žákům 9. ročníků bude umožněno zorientovat se ve vzdělávací nabídce alespoň tímto způsobem.

S pozdravem

Ing. Jiří Formánek,