Den jazyků na I. stupni

Publikováno: 4. 10. 2021 Autor(ka): Karolína Salačová

Fňokurka, čoklidi, obr Kostikřup, pidimůra..... Jak jinak oslavit den jazyků než s anglickým spisovatelem Roaldem Dahlem, který psal originální a vtipné knížky pro děti. Miloval hru se slovy a skládal z anglických slov nová "nesmyslná" spojení už jako malý školák. Přeložit taková slova do češtiny byl opravdu jazykový oříšek, ale např. v knížce OBR DOBR jsou přeložena velmi zdařile.

Den jazyků na I. stupni
Naše děti se ve čtvrtek 30. 9. seznámily s Dahlovou tvorbou a výsledkem byly jejich hezké práce (obrázky, kvízy, dokončené portréty a vytváření nových neexistujících slov). Prvňáčci dokonce vytvořili OBRA DOBRA většího, než jsou oni sami. Rády bychom poděkovaly všem, kteří se do projektu zapojili a přikládáme několik fotografií.

Za anglickou sekci M. Prknová a Y. Sovová