9.C - Parlament ČR

Publikováno: 25. 6. 2022 Autor(ka): Irena Jarešová

V úterý 14. června 2022 se naše třída 9.C společně s paní učitelkou Tovarovou a paní asistentkou Mazánkovou jela podívat do Parlamentu ČR.

9.C - Parlament ČR

Před samotnou návštěvou jsme se šli posílit do Paládia. Po snídani, jsme se už vydali pěšky do Smiřického paláce, kde se nás hned ujala paní průvodkyně, usadila nás do křesílek a na začátek nám pustila krátké instruktážní video, kde jsme si zopakovali základní informace. Museli jsme projít i přísnou vstupní kontrolou. Když jsme už byli všichni řádně zkontrolováni, začala komentovaná prohlídka místností, sálů i teras. Ke konci prohlídky za námi přišla paní poslankyně Romana Fischerová a s ní jsme vstoupili do prostor Poslanecké sněmovny. Něco málo pověděla o sobě, dávala různé otázky a za správnou odpověď jsme dostali propisku. Protože ale měla schůzi školského výboru, neměla na nás tolik času, a proto nás pozvala na zmrzlinu v naší cukrárně v Lysé nad Labem. Jelikož byl zrovna den, kdy bylo odpolední mimořádné zasedání, tak jsme potkali i pana premiéra Petra Fialu a paní předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markétu Pekarovou Adamovou, s kterou jsme též prohodili pár slov a máme i společné foto. A potom už jsme plni zážitků vyrazili domů.