Úspěchy žáků Základní školy Bedřicha Hrozného

Publikováno: 29. 4. 2024 Autor(ka): Irena Jarešová

Duben byl měsícem příjemných překvapení. Jaro nabírá obrátky a s tím souvisí množství vědomostních, sportovních soutěží i projektů, jichž se zúčastňujeme. Pochlubíme se alespoň dvěma výraznými úspěchy našich žáků.

Úspěchy žáků Základní školy Bedřicha Hrozného

V ZŠ BH vyrůstají odborníci na evropský a světový zeměpis i noví polygloti.

David Vondruška, žák 6. třídy ZŠ Bedřicha Hrozného, vybojoval v okresním kole zeměpisné olympiády vynikající 2. místo. David obstál nejen v široké konkurenci žáků dalších základních škol, ale soupeřil i s vrstevníky z víceletých gymnázií. Davidovi uniklo vítězství jen o pověstný vlásek, o to víc je jeho stříbrná pozice oslnivá.

Žáci II. stupně mající jako druhý volitelný jazyk němčinu - Justýna Drahokoupilová, Tomáš Vaněček, Helena Hodycová, Ema Freibergová, Kateřina Pixová, Natálie Lajnerová - vyrazili dne 24. 4. 2024 na čtenářskou soutěž Bücherwurm do města perníku – Pardubic.

Toto prestižní klání mladých čtenářů pořádá Goethe-Institut v příjemných prostorách Divadla 29. Atmosféra byla strhující, výjimečná i tím, že kromě odborné poroty se na hodnocení výkonu jednotlivých účastníků spolupodílejí i žáci v publiku. A jak úspěšně posádka ze ZŠ BH reprezentovala? Všichni zaslouží velkou pochvalu za odvahu i pěkné čtení. Justýna Drahokoupilová však byla přímo famózní! Podařilo se jí získat „echt Gold“ - to nejzářivější a nejpřesvědčivější 1. místo. Gratulujeme!

Z obou uvedených úspěchů máme radost. Těší nás, že se i v dnešní době daří mnohé žáky nadchnout pro určitý obor, rozvíjet jejich potenciál.

Jsme přesvědčeni, že jaro přinese nám a našim žákům mnoho dalších skvělých zážitků ze soutěžních kolbišť všeho druhu.

Za ZŠ BH Mgr. Martina Smejkalová