Masopustní karneval

Publikováno: 14. 2. 2022 Autor(ka): Andrea Grymová

Masopust bylo v minulosti období od Tří králů do Popeleční středy. V době masopustu se ve městech konaly tancovačky a na vesnici vepřové hody. Masopust byl pro lidi svátkem hodování a veselí.

Masopustní karneval

Děti z 1. oddělení se na masopustní karneval těšily už od Vánoc, a proto jsme si trochu pospíšili. Zpravidla by se měla masopustní zábava konat týden před Popeleční středou, ale tak dlouho by děti čekat nevydržely. Dali jsme si záležet a třídu jsme si už od začátku února zdobili maskami a škraboškami, postavami klaunů a ve finále celou atmosféru podtrhly balonky, girlandy a konfety.

Den D nastal ve středu 9. února. Jak už jsem zmiňovala, Masopust je časem hodování, takže ani my jsme nemohli přijít zkrátka. Prostě jsme si debužírovali na dobrůtkách od našich maminek :-).

Děti si postupně vybíraly své oblíbené písničky, na které jsme tancovali. Mezitím nechyběla přehlídka kostýmů a společné fotografování, abychom měli na tento den pěknou památku. Kostýmy, hudba, tanec, všechno bylo fajn, ale nejvíc se děti těšily na soutěže, kterých bylo nepřeberné množství. Soutěžilo se jak v družstvech, tak ve dvojicích, či individuálně. Děti měly možnost prokázat svou pohotovost, mrštnost, šikovnost, chytrost i výřečnost. Přesvědčily se, jak důležité je táhnout za jeden provaz, a že každý má ve skupině své místo, protože každý je šikovný na něco jiného.

Celé odpoledne vyvrcholilo udílením cen. Přitom se ukázalo, že vítězi byli ten den všichni. Děti poznaly, že nejdůležitější není odměna, ale zábava, napětí při soutěžích a spousta legrace, kterou jsme si společně užilii. Zážitky, které zůstanou v našich vzpomínkách - a já věřím, že na dlouho.