ŠD - Besedy v knihovně

Publikováno: 10. 11. 2022 Autor(ka): Andrea Grymová

ŠD - Besedy v knihovně

V měsících září a říjen jsme s dětmi druhých ročníků, přesněji 3. a 6. oddělení školní družiny, navštívili Městskou knihovnu v Lysé nad Labem. Paní knihovnice Štěpánka Zrcková nám zde četla poutavý příběh z knihy Děvčátko a velký černý pes. Poté dětem ukazovala kartičky s pohádkovými kresbami a hlavním hrdinou velkým myšákem. Holky a kluci pak vlastními slovy popisovali, co vidí na obrázku a dle své fantazie dále rozvíjeli příběh – pohádku. Tvorba vlastního příběhu se dětem moc líbila. Všichni se s nadšením zapojili a z vymyšlené pohádky měli velkou legraci. Do školní družiny jsme se vraceli ve velmi dobré náladě a už nyní se těšíme na další příběhy z knížky o děvčátku.

M. Solusová a P. Otčenášková

ŠD B. Hrozného Lysá nad Labem