I. stupeň - PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ

Publikováno: 26. 2. 2024 Autor(ka): Karolína Salačová

Projekt MILYKOČA vznikl díky spolupráci ředitelek a ředitelů místních i okolních škol. Každá ze škol si připravila během školního roku akci, při které změří své síly Ti nejlepší z každé školy.

I. stupeň ZŠ BEDŘICHA HROZNÉHO chtěl také přispět svou „troškou do mlýna“.

I. stupeň - PŘÍRODOVĚDNÁ SOUTĚŽ

My jsme ve čtvrtek 22. 2. 2024 přivítali žáky z jiných škol u nás a připravili jsme pro ně přírodovědnou soutěž. Témata byla v souladu se ŠVP ZV: recyklace odpadu, rostliny, živočichové.

Během celého dopoledne čekaly na jednotlivé skupiny tři velké úkoly ve dvou kategoriích (2. a 3. ročníky – I. kategorie, 4. a 5. ročníky – II. kategorie.

První zkouškou byl test, kdy se doplňovalo, spojovalo a hlavně přemýšlelo. Druhým úkolem byla „poznávačka“ rostlin, živočichů a stop. V posledním úkolu museli žáci (s pomocí dohlížejícího pedagoga) vytvořit práci na vylosované téma s využitím recyklovaných materiálů.

Doufáme, že všichni strávili u nás ve škole příjemné dopoledne, vyzkoušeli si práci v týmu a připomněli si, kolik už toho vědí. A musíme vyzdvihnout všechna družstva, protože bodové rozdíly mezi nimi byly minimální.

Na závěr bych chtěla ještě poděkovat všem dětem i dospělým. Dětem za jejich nadšení a vůli. Dohlížejícím pedagogům za pomoc při tvorbě ekosystémů a hladký průběh celého dopoledne. Paní ředitelce I. Jarešové děkuji, že celé dopoledne pomohla s organizací a vyhlásila výsledky, panu učiteli V. Šenkýřovi za podporu IT a kontrolu všech prací, paní učitelce Martině Kalistové za přípravu a dohled nad I. kategorií. Učitelům, žákům a nepedagogickým pracovníkům I. stupně za flexibilitu. Poslední poděkování, ale to nejdůležitější, patří paní učitelce M. Kobkové, která mi celou akci pomohla zorganizovat a připravila pro žáky úkoly.

Výsledky:

Kategorie 2. a 3. ročník

Tým Poznávačka Test Tvorba Celkem
ZŠ BH Lysá nad Labem B 40 37 20 97
ZŠ BH Lysá nad Labem A 36 34 18 88
ZŠ TGM Milovice 34 31 18 83

Kategorie 4. a 5. ročník

Tým Poznávačka Test Tvorba Celkem
ZŠ BH Lysá nad Labem 54 63 48 165
ZŠ Čachovice 57 58 47 162
ZŠ JAK Lysá nad Labem 59 52 48 159
ZŠ Juventa Milovice 52 55 48 155
ZŠ TGM Milovice 51 41 48 140

(Další fotografie naleznete ve FOTOGALERII.)