Zdravé svačinky

Publikováno: 15. 9. 2023 Autor(ka): Irena Jarešová

Vážení rodiče,

naše škola je i v letošním školním roce zapojena do projektu Happysnack, který se zaměřuje na dodávku zdravých svačinek do škol. Happysnack pod svou hlavičkou sdružuje dva dotační projekty Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol doplněné o výrobky zdravé svačiny, splňující požadavky dle školského zákona.

Na budově I. stupně naší školy je umístěn jeden chladící výdejní automat s nabídkou zdravých svačin. V nabídce automatu jsou například lisované ovocné šťávy či pyré, cereální tyčinky, lupínky a mléčné výrobky (včetně dotovaného mléka pro žáky školy).

Každý žák/žákyně školy obdrží plastovou kartu do školního automatu a letáček Happysnack s podrobnými instrukcemi. Karta sama o sobě má nulovou hodnotu, aktivace a vše ostatní probíhá až poté, co rodič nabije kartu libovolným obnosem. Je však pouze na uvážení rodičů, zda dítě bude nabídku automatu Happysnack využívat či nikoli.

Bližší informace najdete na https://happysnack.cz/

Věříme, že uvítáte možnost zpestřit svačiny vašich dětí a také možnost ovlivňovat výběr výrobků z automatu, nastavit maximální denní limit pro nákup a další výhody, které automat Happysnack přináší.

Od školního roku 2019/2020 je nabídka svačinek rozšířena

o dalšího dodavatele Betulin, s.r.o. - v obou budovách školy byl instalován zelený výdejní automat na zdravé ovocné tyčinky Betula FRUIT.

Žáci si vyberou tyčinku z aktuální nabídky výdejního automatu a po zaplacení si ji odeberou.