Čtyřdenní výlet 9.B aneb po covidu zase spolu

Publikováno: 9. 8. 2020

Pandemie koronaviru nám na konci školního roku překazila plány. Každý rok se deváté ročníky naší školy vydávají na poslední společný třídenní výlet. Letos to bylo všechny rázem úplně jinak! Komplikace, které nám tento rok přihodil do cesty, jsme ale v 9.B úspěšně vyřešili a náš výlet jsme přesunuli na srpen, a dokonce jsme ho prodloužili ještě o jeden den navíc.

Čtyřdenní výlet 9.B aneb po covidu zase spolu

V pondělí 3. 8. jsme se ráno za deštivého počasí, bohužel bez naší paní učitelky třídní, což nás i ji velmi mrzelo, sešli na nádraží a tím zahájili naši výpravu. Pravé dobrodružství však začalo po výstupu z autobusu. V pláštěnkách jsme se vláčeli se svou objemnou bagáží do nám ještě zatím neznámého areálu. První den jsme trávili socializací s naším obydlím a okolním prostředím, ve kterém jsme měli pobývat následující tři dny. Večer jsme si pouze smočili nohy ve vodě a den příjemně zakončili společnými aktivitami.

Druhý den s námi počasí stále nehodlalo spolupracovat, a tak až na nás a naši činnost zůstal stejný jako předešlý. Filmy a míčové hry nám posloužily jako záchranná vesta na moři, nám to však náladu nezkazilo a společného pobytu jsme si užívali i nadále. Pokud však naši třídu znáte, tak určitě víte, že jinak by to u nás ani možné nebylo.

Středa nás probudila svítícím slunkem, které se vkradlo do našich pokojů. Nedělat nic jsme si v tak krásný den nemohli dovolit. Náš den byl produktivní už od samého rána, neboť jsme hned po snídani vyrazili objevovat nádherná místa a skrytá zákoutí Kutné Hory. Od našich skvělých učitelů, kteří se s námi na výlet vypravili, jsme dostali dostatek volného času, který jsme každý strávili podle svého uvážení, všichni jsme si ho ale moc užili. Po návratu z města se nám nabídly možnosti v podobě lanového parku či jiných sportovních aktivit, čehož jsme bez váhání využili. Jakožto náš poslední den strávený společně v rámci ještě stále základní školy, bylo povinností si večer ještě pořádně užít. My jsme samozřejmě nezaháleli a po fotbale, s kterým nám už taky naše slunko zalezlo, jsme si zahráli na schovávanou. Zdá-li se vám to dětinské, v tom případě jste nepoznali naši verzi, ale i tak, my přeci děti stále jsme, pouze už trošku starší. Hahaha…  Zákon číslo jedna byl: „Jen se směj!“ a to zapříčinilo, že tenhle den byl vážně ze všech NEJ.

A teď už na řadu přišla naše poslední chvíle. Na cestu zpátky do Lysé nám svítilo sluníčko. Můžeme potvrdit, že slzám jsme se nevyhnuli. Vsázím se, že z těchto obyčejných čtyř dnů jsme si udělali ty nikdy nezapomenutelné čtyři dny, na které si vždy s radostí vzpomenou jak žáci, tak i náš učitelský doprovod, který obětoval své volno pro nás, a devátou třídu jsme díky nim mohli oficiálně a krásně společně uzavřít. Děkujeme vám, paní učitelko Poborská a pane učiteli Pokorný!

Za 9.B ZŠ B. Hrozného zapsaly Bára, Anička a Eliška

Foto: Petr Pokorný