Dráždany 2023

Publikováno: 20. 4. 2023 Autor(ka): Martina Smejkalová

Exkurze za barokními památkami do saské metropole Dresden.

Dráždany 2023

V úterý 18. dubna 2023 se žáci 2. stupně naší školy vydali do hlavního města Saska - Drážďan. Od budovy školy jsme vyjeli za kuropění. Po celou dobu nás provázela dobrá nálada a smysl pro humor. Neskutečně jsme si náš zahraniční výlet užili. Našim cílem bylo poznávání barokních památek Drážďan. Po výstupu z autobusu jsme se do  části Altstadt vydali podél řeky Labe. Milovníkům umění a kouzelných výhledů doporučujeme zastávku na  Brühlsche Terrase, kde se nachází Albertinum. Vrcholem našeho pomyslného putování byl výstup na Frauenkirkche, odkud je výhled do širokého okolí. Žáci si v praxi vyzkoušeli a upevnili své jazykové znalosti formou rozhovorů při objednávání jídla, nákupu suvernýrů a  hledáním správné cesty. Procházkou Zwingeru jsme si připomněli skvostnou barokní éru, kde si přijdou na své jak milovníci obrazů starých mistrů, tak i nadšenci technických oborů. Plni nových dojmů a zkušeností jsme se v pořádku vrátili do našeho města. Doufáme, že jsme Vás naladili na výlet do tohoto čarokrásného města.