Exkurze v Městské knihovně s ukrajinskými žáky

Publikováno: 30. 5. 2023 Autor(ka): Irena Jarešová
Exkurze v Městské knihovně s ukrajinskými žáky

S ukrajinskými žáky II. stupně jsme ve středu 24. května v rámci předmětu Čeština jako druhý jazyk navštívili Městskou knihovnu v Lysé nad Labem. Zástupkyně ředitelky MěK Jitka Koníčková nám ukázala jednotlivá oddělení knihovny a vysvětlila žákům, co je potřeba k tomu, aby získali legitimaci. Žáky zajímala jak literatura česká, tak knihy v cizím jazyce. V cizojazyčném oddělení měla největší úspěch díla v angličtině a ukrajinštině. V kurzu tam byl zejména autor Stephen King, královna detektivní literatury Agatha Christie nebo moderní ukrajinský komiks. Z literatury v českém jazyce žáky zajímal např. román Babička Boženy Němcové, historická naučná literatura, romány pro ženy nebo třeba slavné dílo francouzského spisovatele Antoina de Saint- Exupéryho Malý princ. Exkurze měla u žáků velký ohlas a ukázala, že knihy žáky i v době digitálních technologií stále oslovují.

Zapsala: Mgr. Kateřina Kavalírová