IPS

Publikováno: 6. 10. 2020 Autor(ka): Jan Papáček

Informační a poradenské pracoviště - výběr povolání a střední školy

IPS

Dne 17.9.2020 k nám na naši školu zavítala paní Richterová z Úřadu práce v Nymburku. Téma našeho setkání bylo volba povolání a výběr střední školy či učiliště. Počasí nám přálo, a tak se celá třída sešla na školním dvoře. Jednotlivě jsme ostatním žákům ze třídy představovali, jakou školu bychom rádi navštěvovali po té základní. Každému se paní Richterová snažila poradit, co by pro něj bylo nejlepší a na čem by měl zapracovat, aby se na vybranou školu úspěšně dostal. Poté nám doporučila internetové stránky, které by nám měly usnadnit výběr střední školy. Sdělila nám informace o podání přihlášek, jak probíhají přijímací a talentové zkoušky atd. Nakonec jsme vyplňovali test na volbu povolání a rozebírali výsledky. Celé toto setkání pro nás bylo zajímavé a přínosné.

Hana Humlová 9.B

Přiložené soubory ke stažení