Ježíšek dorazil k 8.B

Publikováno: 18. 12. 2020 Autor(ka): Olga Folkmanová

Všechno je jednou poprvé aneb Netradiční vánoční setkání

Ježíšek dorazil k 8.B

Vánoční vábení je vždy magické. Nic na tom nemění ani podivná doba, kdy ze všech koutů vylézají negativní zprávy spojené s koronavirovou situací. Děti by neměly o Vánoce přijít, a když už se ve škole nevidíme, najdeme jiný způsob, jak se setkat. Na osobní přání a přípitek horkým čajem si čas najít přece můžeme.

Ježíškovské setkání se pro místní konalo v krásné zahradě u Muzea Bedřicha Hrozného. I když ještě nebyla tma, šedivé odpoledne  rozzářila hladivá světýlka miniaturního vánočního stromečku, lucerny a svítících řetězů. Dali jsme si čaj, předali dárečky, popřáli si hezké a klidné svátky. Před kostelem jsme si ještě zamávali a jede se dál.

Ježíškova tour zeleným, vánočně ozdobeným autíčkem pokračovala za dětmi do Staré Lysé. Setkání u hřiště bylo rovněž srdečné a kouzelné, podobně jako další zastavení ve Stratově a závěrečná pouť v Milovicích. Mezitím padla tma a všechna zářící světla doladila pravou atmosféru Vánoc. Shodli jsme se na tom, že i když jsme bohužel nemohli být všichni spolu, jednotlivá setkání byla možná intenzivnější, osobnější a měla zase úplně jinou atmosféru než v ruchu školního dne.

Byli jste, milí osmáci, moc milí, příjemně naladění a jsme s paní asistentkou rády, že jsme ježíškovské setkání mohly uskutečnit alespoň touto formou. My na Ježíška věříme a nikdy si ho nenecháme vzít. Ježíšek patří jak dětem, tak dospělým...

Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2021. Určitě bude líp! Tešíme se na Vás.