Podruhé skvělý úspěch v soutěži Finanční gramotnost

Publikováno: 27. 4. 2021

V loňském roce se družstvo žáků naší školy ve složení Tereza Balcerová, Henry Klaubenschalk a Kateřina Křížová probojovalo v soutěži Finanční gramotnost díky vítězstvím v okresním i krajském kole do celostátního finále.

To se však vinou covidové epidemie neuskutečnilo a konečné pořadí se stanovilo na základě výsledků dosažených v krajských kolech, což pro naše žáky znamenalo 14. místo. Toto umístění bylo pro naše žáky skvělým úspěchem, za který si všichni členové družstva zasloužili gratulaci a zároveň poděkování za vynikající reprezentaci naší školy.

Také v letošním roce jsme se do této soutěže přihlásili. Školního kola se zúčastnilo 7 žáků naší školy. Na základě výsledků se vytvořilo vítězné trio, které reprezentovalo naši školu v dalších kolech. Mezi úspěšnými řešiteli byla opět Tereza Balcerová a nově Hana Humlová a Jakub Nič.

Také jim se podařilo vyhrát okresní kolo a postoupit do krajského. To se letos uskutečnilo formou on-line setkání. Kolo mělo dvě části. V první, domácí, měli žáci vytvořit prezentaci či natočit krátké video o tom, jak si představují optimální způsob výuky finanční gramotnosti ve škole. Ve druhé řešili test obsahující otázky z finanční, ale i všeobecné gramotnosti. Naše trojice se v konkurenci 14 škol umístila na postupovém 4. místě a zamířila tak do celostátního finále. I to proběhlo formou on-line schůzky. Soutěžící opět řešili test, tentokrát s ještě obtížnějšími otázkami. Naše trojice skončila na 12. místě, čímž o 2 místa vylepšila zatím historicky nejlepší loňský výsledek. Všem třem, Terezce, Haničce i Kubovi, patří obrovská gratulace a také poděkování za skvělou reprezentaci školy.

My jim za naši školu přejeme, aby stejných úspěchů dosahovali i v dalších etapách svého studentského a později i profesního života.

Za ZŠ B. Hrozného Petr Bäumelt