Pojízdná učebna techniky v Lysé nad Labem

Publikováno: 14. 10. 2021 Autor(ka): Irena Jarešová

Dne 4. 10. 2021 se žáci 9. ročníku zúčastnili akce "Pojízdná učebna techniky" - kamion s technikou byl přistaven u ZŠ JAK Lysá nad Labem.

Možnost realizace této akce zajistila paní místostarostka Romana Fischerová, které tímto velmi děkujeme, neboť celá akce měla velmi pozitivní odezvu - od žáků i pedagogů.

Děkujeme také realizátorům celé akce za příjemný, zábavný, praktický, odborný a poučný zážitek.

Pojízdná učebna techniky v Lysé nad Labem

Více informací k celé akci naleznete níže:

Pojízdná učebna techniky 2

FabLab Experience na cestách

Již na podzim roku 2020 Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo projekt na podporu technického vzdělávání a řemesla s názvem Pojízdná učebna techniky. Ve speciálně upraveném a moderními technologiemi a nástroji vybaveném nákladním automobilu se žáci základních škol seznamují s technikou a řemeslem. …“

Po Česku jezdí digitální laboratoř. Jmenuje se FabLab Experience a spolupracuje na ní i VUT! Elektronový mikroskop, 3D tiskárny nebo robotické rameno. To jsou příklady přístrojů, které od března 2019 přijíždějí za žáky středních a základních škol. 14 m dlouhý kamion FabLab Experience je mobilní variantou digitální dílny FabLab Brno a žákům umožní spojit technické vzdělávání s nevšedním zážitkem. V projektu realizovaném Jihomoravským inovačním centrem (JIC) je brněnské VUT jedním z hlavních partnerů.“

Reakce našich žáků naleznete i zde