ŠD - I. oddělení - Kuličková dráha

Publikováno: 26. 2. 2022 Autor(ka): Andrea Grymová

Kdo si hraje, nezlobí, je léty ověřené tvrzení, se kterým lze jedině souhlasit.

ŠD - I. oddělení - Kuličková dráha

Počasí poslední dobou vycházkám moc nepřeje, tak abychom se s dětmi z 1. oddělení školní družiny zabavili, pustili jsme se do skupinového projektu. Naším cílem bylo vytvořit kuličkovou dráhu z dostupných materiálů, které má doma každý, a mohl by si ji podle našeho vzoru sám vyrobit.

Na kartonový podklad jsme přisvorkovali bílý papír, na který jsme namalovali obrázek podle své fantazie. My jsme zvolili motiv moře, s horami a sluníčkem, které děti dotvořily razítky mořských živočichů. Pak jsme akrylovými barvami natřeli ruličky od papírových utěrek. Jejich množství jsme zvolili podle velikosti podkladu a délky dráhy. Nám jich stačilo deset. Po zaschnutí jsme do ruliček vystřihli otvory tak, aby kuličky postupně propadávaly do jednolivých pater. Ruličky jsme poté na podklad připevnili pomocí tavné pistole a na konec dráhy jsme umístili kousek tuby od lentilek, která má odnímatelné plastové víčko. Kdo tubu nemá, tomu postačí obyčejný kelímek.

Bylo hotovo a s napětím jsme očekávali, zda vše bude fungovat tak, jak má. A povedlo se!!!

Všichni jsme se radovali, že se nám kuličková dráha povedla a že se stala oblíbenou zábavou pro všechny děti školní družiny.