Sportovní den mládeže s TAJV

Publikováno: 18. 4. 2022 Autor(ka): Irena Jarešová
Sportovní den mládeže s TAJV

Dne 13. 4. 2022 se nominovaní žáci 3. - 8. ročníku naší školy zúčastnili v Lysé nad Labem akce Sportovní den mládeže s TAJV

Sportovní den mládeže s TAJV je sportovně-edukační projekt pro děti a mládež ve vybraných městech a obcích na sportovištích základních škol v České republice. Tento komplexní národní projekt zahrnuje trénink aktivit a hlavní sportovní turnaj TAJV v daném místě s profesionálním trenérem a pedagogem Mgr. Janem Váňou. Každý účastník projektu si vyzkouší nabízené sportovní aktivity a soutěží o hodnotné ceny z turnaje TAJV. Během roku 2022 se bude konat 250 semifinálových kol, kde nejlepší účastníci postupují na závěrečné Národní finále. Hlavním cílem projektu je především prohlubování myšlenky sportu mezi dětmi a nabádaní k pravidelnému aktivnímu pohybu v jejich volném čase.

Nejúspěšnější 3 hráči semifinálového kola získávají vstupenku na Národní finále v Poděbradech!

Cíl projektu:

• Rozvoj pohybových schopností a dovedností u dětí školního věku.
  • Tvorba přátelských vztahů a jejich prohlubování mezi jednotlivými účastníky.
  • Motivace dětí ke sportu, pohybu, soutěžení a aktivnímu trávení volného času.
  • Podpora sportovního ducha mládeže s kvalifikovaným trenérem a pedagogem.
  • Šíření pozitivního vlivu na pohybovou průpravu jednotlivých účastníků projektu.

Přínos projektu:

• Hledání nových zájmových a sportovních subjektů v místě bydliště ze strany dětí.
  • Nalezení nových talentů a budoucích sportovních reprezentantů v České republice.
  • Rozpohybování místních dětí v olympijském roce a zviditelnění sportovních disciplín.
  • Zvýšení četnosti využívání hřišť a sportovišť ze strany zúčastněných dětí v místě bydliště.
  • Reprezentace ZŠ, obce a kraje v celostátním měřítku na Národním finále v Poděbradech.

Leták turnaje v Lysé nad Labem (PDF)