Úspěchy našich šachistů

Publikováno: 18. 11. 2021 Autor(ka): Irena Jarešová

Dobrý den,
dovoluji si Vás informovat o úspěchu dětí na Mistrovství ČR dětí do 8 let v šachu v Nových Dvorech u Českých Budějovic ve dnech 9. - 10. 10. 2021.

"Ve dnech 9. a 10. 10. 2021 se konalo v Nových Hradech MČR dětí do 8 let v šachu. Zúčastnily se 4 děti z Lysé, které navštěvují šachový kroužek ve škole.
Z Lysé nad Labem se vícemistryní ČR stala Nátálka Vaníčková (2013) ze ZŠ BH Lysá nad Labem, která minulý týden vyhrála Ligu Špuntů na Výstavišti. Na 4. místě se umístila krajská přebornice Veronika Melicharová (2013) ze ZŠ JAK Lysá nad Labem.
Hoši se také neztratili a na 11. místě skončil Tadeáš Vašina (2014) ze ZŠ JAK Lysá nad Labem, který může hrát Mistrovství ČR i příští rok a mezi dětmi ročníku 2014 byl na 3. místě. Na 17. místě se umístil Jáchym Vorlík ze ZŠ TGM Lysá nad Labem, který v poslední partii přišel o přímý postup na MČech do 10 let v Mostě.
Celou výpravu vedl Tadeáš Baláček (hráč extraligy dospělých ELO 2400) a díky jeho šachovým zkušenostem, analýzám partií dětí a dvoudennímu soustředění minulý týden v klubovně dosáhly děti skvělých výsledků.
Děti od ŠK JOLY Lysá dostanou za odměnu individuálního trenéra šachu, se kterým můžou kromě skupinového tréninku trénovat dvakrát týdně."

Přeji hezký den.
Miloš Havlena

Všem žákům moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

PaedDr. Irena Jarešová, ř. š.