Zbraslavice 2020

Publikováno: 5. 10. 2020

Ke konci měsíce září jsme se se třídou 8.C vydali na školní pobytový výlet na téma „Každý hledá svou parketu“ do rekreačního střediska Zbraslavice u Kutné Hory.

Zbraslavice 2020

Pobyt proběhl za přísných hygienických podmínek (např. čas na snídani, oběd a večeři byl pro naší skupinu stanoven tak, aby nedošlo ke smísení s jinou skupinou, ve všech prostorech byla povinná desinfekce rukou a v budově ve společných prostorech byly povinné roušky).

Během pobytu jsme hráli hry známé i neznámé, které ověřily naše smysly, vyzkoušely odhad vzdáleností, času, pohotovost, šikovnost, slovní zásobu hravou formou i naši fantazii – především při stavbě Karlštejna a uložení „korunovačních klenotů“ (cestou zde ale hrozilo nebezpečí od loupeživých rytířů).

Během pobytu jsme se hýbali i s Teribearem 2020. Letos jinak, letos odkudkoli! Tato sportovně – charitativní akce je určená všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem. Absolvovali jsme ho vlastními silami, během i chůzí v krásné přírodě zbraslavického lesa.

Ve večerní „bojovce“ nás spojilo prožívání napětí a radosti z průběhu hry, kde byla nutná spolupráce a rychlost.

Velkou popularitu si získal náš oblíbený stolní tenis a jeho neustále se měnící herní situace, s uplatněním tvořivosti i se symbolickým „vybitím“ některých žáků.

Odjeli jsme s pocitem, že to své místo určitě máme, zážitkem příjemné zábavy i napětí a objevením nových kamarádů.

Snad brzy opět někam budeme moci společně vyrazit.

Že by to byl únorový LVK Benecko 2021?