Děvčata vezou z „republiky“ skvělé 5. místo

Publikováno: 24. 5. 2023 Autor(ka): Irena Jarešová

V úterý 23. 5. 2023 se v brněnském VIDA! science centru uskutečnilo celostátní finále v luštění sudoku trojic. Finálového klání se vedle dalších 14 týmů, vítězů regionálních kol a družstev s největším bodovým ziskem na druhých místech, zúčastnila i úspěšná trojice z naší školy – Marie Zemanová, Viktorie Chládková a Klara Machyniak, coby vítěz regionálního kola konaného v Poděbradech.

Děvčata vezou z „republiky“ skvělé 5. místo

Finálový souboj měl 4 kola. V prvním se luštilo 28 tabulek nejrůznějších typů sudoku, ve druhém se řešily propojené tabulky typu okna, ve třetím propojené tabulky typu součtovky a rozdílovky se zakódovanými součty i rozdíly. Ve čtvrtém kole přišla na řadu tradiční „skládačka“, kdy si soutěžící musí před samotným luštěním doplnit tabulky správně vloženými částmi. A právě poslední kolo vyneslo naši trojici na výborné 5. místo.

Po 1. kole byla děvčata šestá, po 2. kole klesla na místo sedmé, 3. kolo způsobilo propad na místo desáté, ale skvělý finiš v závěrečném kole znamenal výrazný posun na celkové 5. místo.

Děvčatům gratuluji ke skvělému výkonu a výsledku a děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Petr Bäumelt