Roboti v 1.A

S našimi žáčky jsme si hráli na roboty a vymýšleli ve skupinách různé modely robotů. Nejdříve jsme si povídali o tom, k čemu jsou roboti pro člověka užiteční. Pohybovali se jako roboti v zadaných rychlostech 1-5 a zdravili se navzájem robotickou řečí. Děti si pak vytvořily skupinky, ve kterých nakreslily společného robota a domluvily se, k čemu je jejich robot užitečný. Na závěr každá skupina představila svého robota a prezentovala svou práci. Děti měly různorodé nápady pro využití svých robotů, jako například: vaření palačinek, úklid domácnosti, pomoc slepým lidem či uzdravení nemocných lidí. Všichni prvňáčci dostali za svou práci v týmu jedničku.

Informace k vydání mimořádného opatření MZd dne 22. 2. 2021

Vážení rodiče, v souvislosti s vydáním mimořádného opatření MZd (viz níže) vás žádáme o zajištění ochrany nosu a úst vašich dětí při docházení a pobytu ve škole chirurgickou rouškou, nanorouškou nebo respirátorem, které splňují požadavky uvedené níže. Bohužel nestačí, aby žáci byli vybaveni látkovou rouškou. Tento požadavek na ochranu nosu a úst pro žáky naší školy je platný od 1. 3. 2021, jen v termínu 1. 3. - 7. 3. 2021 jsou jarní prázdniny a žáci nebudou docházet do školy. Děkujeme vám za pochopení a spolupráci. PaedDr. Irena Jarešová, ř. š.