I. stupeň - MASOPUST

Publikováno: 20. 2. 2024 Autor(ka): Karolína Salačová

Těsně před jarními prázdniny jsme zakončili s I. stupněm masopustní období. Už během celého týdne jsme vyráběli masky a vyprávěli si o lidových zvycích, o původu masopustu, stravování v dobách minulých a přípravou na půst.

I. stupeň - MASOPUST

V pátek 9. 2. 2024 už od rána pršelo, ale optimistická nálada nás neopouštěla. Začátek průvodu byl naplánován na 9,45 hodin, ale mrholení neustávalo. Všechny třídy se tedy sešly v I. patře a rodiče, kteří nás chtěli doprovázet už přestali doufat, že si ten náš den užijí s námi. Paní učitelka Pítová jako již tradičně akci zahájila, zavelela ke zpěvu a za chvíli i k rozcvičce, kterou podle hudby vedla paní učitelka Kobková. Zvuk zajistila paní učitelka M. Krausová, masky a dobrou náladu už pak ostatní učitelé, děti a rodiče (moc jim za to děkujeme).

Po půl hodině už tu byla dobrá zpráva - vyrážíme do ulic Lysé nad Labem. Neprší! První cesta vedla k městskému úřadu a ta další hned k "růžovce", abychom pozdravili naše starší spolužáky, kteří třeba ještě vloni nebo předloni šli do průvodu s námi. Po cestě jsme nezapomínali křičet hesla spojená s masopustem. Kdy jindy si můžeme beztrestně ve městě zařádit!

Už teď se všichni těší, na příští rok.

(Více fotografií naleznete ve fotogaleriích jednotlivých tříd.)