II. stupeň - Exkurze do Drážďan

Publikováno: 19. 12. 2023 Autor(ka): Martina Smejkalová

Nechte se unášet svátečním duchem na pohádkový zámek Moritzburg a vánoční trhy do Drážďan.

II. stupeň - Exkurze do Drážďan

Dne 14. 12. 2023 jsme s žáky 2. stupně vyrazili na exkurzi do Drážďan. Naše první adventní zastavení bylo v saské vesnici  Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Za hlavními protagonisty Pavlem Trávníčkem a Libuší Šafránkovou sem jezdí lidé z celého světa. Nejprve jsme se prošli zámeckým parkem, kde jsme si zkoušeli Popelčin střevíček. V průběhu prohlídky jsme měli možnost uplatnit a vyzkoušet si v praxi jazykové schopnosti a dovednosti. Dále jsme pokračovali do Drážďan. Autobus nás vysadil u Semperoper, odkud jsme prošli celé městské centrum zahalené ve vánočním a svátečním hávu. Nenechali jsme si ujít kostel Frauenkirche, který má symbolický význam z hlediska minulého i současného (snoubí mír a obnovu). Protože jsme se zde objevili ve svátečním čase, prošli jsme si nejstarší vánoční trh v Německu Striezelmarkt. Za zmínku stojí vánoční pyramida, světelný oblouk (Schwibbogen), dřevěné atrakce pro malé i dospělé, kouzelné  postavičky, zdobení a témata jednotlivých stánků.  Samozřejmě si nenechte ujít Glühwein, Kinderpunch, Stollen, Bratwürstchen a řadu dalších dobrot. Poté, co jsme si trhy užili měrou vrchovatou, jsme už trochu cítili nohy pod tíhou zážitků, byl nám přistaven autobus a vyrazili jsme domů.