Praha hravě – akce třídy 9.C

Publikováno: 12. 5. 2022 Autor(ka): Irena Jarešová
Praha hravě – akce třídy 9.C

Máme před sebou necelé poslední dva měsíce, a tak využíváme jakoukoli možnost, kam ještě vyrazit se svou třídou. V pondělí 9. 5. 2022 jsme se společně i se svými novými čtyřmi spolužačkami z Ukrajiny vypravili za zábavně vzdělávacím výletem do Prahy, kde jsme všichni zjistili, že Praha je nejen krásná, ale i zábavná, a nabízí mnohem více.

Naše akce nesla název Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě.

Pan průvodce si nás rozdělil do skupin, kde jsme si zahřívali mozky, poslouchali, odpovídali. Vedoucím skupin předal sáček pro ukládání odměny za správnou odpověď v podobě zlaťáků a za těžší odpovědi i drahokamů. Program úspěšně konfrontoval naše informace ze školních lavic s realitou. Teď už třeba i víme, co se děje v Klementinu, jak Karel IV. zajistil pevnost mostu a proč má hlavu na stranu, co vybojoval Bruncvík pro české země nebo kde hledat ledňáčka...

Dostali jsme se až na Kampu, kde jsme v týmech se zápalem přemýšleli, běhali, s mapičkou v angličtině, hledali stanoviště a plnili úkoly. Nakonec nám pan průvodce vše sečetl (čas, body, zlaťáky...) a měli jsme vítězný tým ve složení Jaromír, Matyáš, David, Matěj. Odměnou pro všechny týmy byl i pytlík bonbónů.

 

Za třídu: Lucie a Bára

 

Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě